محتوای دوره

سایت وردپرس شما دو قسمت داره:

قسمت اول، بازدیدکنندگان با اون سروکار دارند و معمولا front end نامیده میشه. و قسمت دوم که با پسورد محافظت میشه، امکان دسترسی شما رو  برای ایجاد محتوی و یا مدیریت سایتتون فراهم میکنه که معمولا Bach end  یا پنل ادمین نامیده میشه.

دسترسی به front end سایتتون، بسادگی از طریق وارد کردن url در آدرس بار مرورگرتان امکان پذیره.

در سایت wp.hplussport.com ، میتونید دمو سایتی که من در این دوره از اون استفاده میکنم رو ببینید.

خب در این جا میخوایم روی Bach end  تمرکز کنیم، این جا ، همون جاییه که شما بیشترین وقتتون رو برای کار با وردپرس میگزرونین. و ما هم اکثرزمان این دوره رو به اون اختصاص میدیم. برای دسترسی به Bach end  سایتتون لازمه که ، به صفحه ی login برید  و یوزرنیم و پسورد خودتونو وارد کنید.

برای رفتن به صفحه ی login  سایت ، کافیه url سایتتون رو در مرورگر وارد کنید. برای مثال آدرس سایت من اینه : wp.hplussport.comو در آخر عبارت wp.admin / رو اضافه میکنید.

از نظر تکنینکی wp. Admin  ، URL مخصوص پنل ادمینه، که اگه شما LOGIN نشدید شما رو بصورت اتوماتیک به قسمت LOGIN PANEL  میبره.

فقط ازWP.admin استفاده کنید ، در این صورت معمولا بطور  اتوماتیک وارد پنل ادمین میشید. در صفحه ی لوگین شما میتونید مجموعه ای از فعالیت ها رو انجام بدید. شما میتونید یوزرنیم و پسورد خودتونو وارد کنید، و حتی یوزر نیم   و پسورد خودتون رو ذخیره کنید تا نیازی نباشه دوباره اونها رو وارد کنید.  شما میتونید در صورت فراموشی، پسورد خودتونو بازیابی کنید. برای اینکار باید روی دکمه lost your password کلیک کنید. و یوزرنیم یا ایمیل خودتونو وارد کنید. بعد از اون یک پسورد جدید برای شما ساخته میشه.

و در نهایت شما می تونید بر روی دکمه ی Bach کلیک کنید و به front end  برگردید.

قبل از اینکه ادامه بدم لازم میدونم تا یه نکته ای رو به شما یادآوری کنم. اگه تو اینترنت سرچ کنید ،میبینید توصیه شده برای حفظ امنیت سایت، لازمه با یه پلاگین صفحه ی لوگین رو مخفی کنید،  که این پیشنهاد مناسبی نیست

خب این موضوع شبیه به اینه که یک لینک برای ورود به حساب بانکی شما وجود داره، در واقع هر دو با پسوردی که شما انتخاب می کنید ، امنیت دارند.

و میزان امنیت هر دوی اونها به طولانی بودن و قدرتمند بودن پسورد شما مربوط میشه.

اجازه بدید به وردپرس برگردیم و ببینیم در   Bach end   چه مسائلی رو داریم .

من یوزرنیم وپسورد خودم رو وارد کردم، و به مرورگر اجازه دادم که اطلاعات ورودی من رو ذخیره کنه، چون این  کامپیوتر شخصی من هست.

این اجازه فقط باید بر روی کامپیوتر شخصی شما اتفاق بیوفتد، پس بروی لوگین کلیک کنید. اگه همه چیز درست پیش رفته باشه ، حالا شما باید درBach end  سایت باشید و اونو ببینید.