محتوای دوره

 

وب کلا بر متن استواره ولی چیزی که برای ما آماده میکنه خیلی وقتا از جنس مدیا یا همون فایل های صوتی و تصویریه.۹

عکس ها,فیلم ها , و اسناد پیشرفته.

الان شما میدونین که چطور یک متن رو با وردپرس بسازین و تغیرش بدین و گسترشش بدین,حالا وقت اون رسیده که یاد بگیریم که چطور فیال های مدیا رو با اونا همراه کنیم,و یاد بگیریم که وردپرس چطور اجزای مدیا رو راه اندازی میکنه.

داده هایی که داخل خود سایت آپلود میشن,و داده هایی که بیرون از سایت و جاهای دیگه آپلود میشن.

به صورت معمول شما میتونین عکس ها و اسناد رو توی گروه لوکا و ویدیو ها و صدا ها رو در جاهای دیگه پیدا کنین.

تا آخر این قسمت  آدرس دهی محتوی آپلود شده رو یاد میگیریم,ولی برای الان اجازه بدین که بروی محتوی لوکال یا محلی به خصوص عکس ها دقت کنیم.

توی وردپرس شما میتونین هم مدیا مورد نظرتون رو از داخل ویرایش گر محتوی آپلود کنین و هم میتونین از داخل پنل ادمین اون رو آپلود کنین.

وقتی یک ایتم مدیا رو آپلود میکنین,وردپرس مسایلی رو که درمورد اون پست میدونه به اون آیتم پیوست میکنه

از همه مهمتر لینکی هست که برای وصل کردن اون فایل به پست مربوطه مورد استفاده قرار میگیره.

وقتی برای پستتون یک عکس آپلود میکنین و اون رو انتخاب میکنین,شما دارین یک پست برای اون عکس پیوست میکنین,و اطلاعات اون پست رو برای نمایش اون عکس توی پستتون استفاده میکنین.

وقتی یک عکس رو آپلود کردین و برای یک پست مورد استفاده قرار دادین,میتونین اون رو برای پست های دیگه هم استفاده کنین و نیازی به آپلود مجدد اون عکس ندارین,چون اون عکس دیگه داخل سایت شما موجود هست.

وقتی یک عکس رو برای پستتون انتخاب میکنین,میتونین انتخاب کنین که کدوم یکی از سایز های عکس رو لازم دارین و وردپرس دقیقا همون رو برای شما آماده میکنه.

سایز عکس هایی که تولید میشن به تمی که شما دارین استفاده میکنین,بعضی مواقع خود وردپرس و بعضی مواقع به خود شما بستگی داره.