محتوای دوره

زمانی که شما برای اولین بار وارد وردپرس خودتون می شید، با یک داشبرد مواجه میشید که همون صفحه ی فورد پنل مدیریت وردپرس هست. در این قسمت با یک پیام خوش آمد گویی روبرو میشید که در صورت تمایل می تونید اون رو از این بالا غیر فعال کنید. در ادامه یک دید کلی از وب ساییتون موجوده و لینک های مفییدی در این قسمت هست.

وقتی  برای اولین بار لوگین میکنید، اون رو خواهید دید. مثه سایت من که هنوز این قسمت رو نگاه نکرده بودم. همینطور که در این دوره جلو میریم، خواهید دید که یکسری اطلاعات مانند: پست ها، صفحات، شمارنده ها و ….در این قسمت قرار خواهند گرفت.

پنل مدیریت وردپرس از سه قسمت کلی تشکیل شده

+نوار ابزار ورد پرس که در قسمت بالا اون رو میبینید، و در ویدئو بعدی در موردش صحبت خواهیم کرد.

+ منو ادمین که در سمت چپ واقع شده

+ و فضای اصلی ادمین که بیشترین کار رو دراین محیط انجام میدیم.

منوادمین به ۳ بخش کلی تقسیم میشه :

+ قسمت داشبرد که دسترسی به آپدیت برنامه های داشبرد رو به شما میده، و همینطور بعضی از قابلیت های پلاگین ها فعال شده رو در اختیارتون قرار میده مثله پلاگین های آماری

+قسمت مدیریت محتوی ، که شما میتونید در اون پست ها و یا آیتم ها و پیج ها رو تولید و مدیریت کنید و همینطور سایر قابلیت پلاگین ها رو در این قسمت ببینید مانند فرم های ارسال شده.

+ ودر آخر قسمت کنترل و مدیریت سایت ، که شما در این قسمت میتونید سایر مسائل رو مدیریت کنید. مثله اینکه کدام پلاگین ها نصب و فعال شده اند.

تنظیمات موازی و گسترش پلاگین ها فعال شد مانند:

وقتی با موس روی هر یک  از  گزینه ها ی منو نگه دارید، میبیند که هر یک از اون ها زیرمنوهایی با قابلیت های بیشتری دارند.

وقتی یکی از گزینه های منوی  اصلی انتخاب میشه مانند :اپیرنس، سایر قابلیت های اون، در زیر همان گزینه در منو ظاهر میشه.

به گزینه ی collapse در منو ادمین دقت کنید، امکان  مخفی کردن منو ادمین رو به شما برای گسترش فضای کاری میده. این منو همیشه رسپانسیو و واکنش گرا هست، ینی اینکه در صفحات کوچکتر، ابتدا در سمت چپ جمع میشود، و سپس به بالا منتقل شده و همراه یک آیکون به نمایش در میاد. به این دلیل که در تمام دستگاه ها قابل استفاده باشد.

و……..